Lifetime Legacy Contributors

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
A

Abad Matthew Wrestling 1990
Ace Norris Football 1951
Ackerman John Baseball 1957
* Adair Robert Cheerleading 1932
Adam Tyler Football 1993
Adamov Robert Football 1998
Adamson Ronald Football 1959
Adas Jeffrey Baseball 1991
Ahrens David Football 1980
Alberts Roger Football 1965
Albright Edward Football 1970
Alexander David Baseball 1970
Algan Sheila Soccer 1985
Allen Andrews Rowing 1946
Allen Charles Rowing 1971
Allen Gail Rowing 1981
Allen Jane Swimming 1972
Allen Michael Football 2004
Allen Tracy Golf 1958
Alley Steven Hockey 1976
Allison Robert Football 1962
Almquist James Rowing 1991
Altfeather Nathaniel Rowing 2002
Alwin Scott Rowing 2001
Ammerman Brooke Hockey 2012
Anderson David Football 1975
Anderson Dean Basketball 1976
Anderson Douglas Football 1948
Anderson Gary Basketball 1974
Anderson Kyle Rowing 2014
* Anderson Peter Basketball 1952
Anderson Robert (Bob) Track 1955
Anderson Tobin Track 1986
* Andreae Otto Wrestling 1938
Andringa C. Jeffrey Hockey 1982
Andringa Robert Baseball, Hockey 1991
Anelli Mark Football 2001
Angevine Julie Soccer 1985
* Anspach Herbert Football 1945
Antonie Bill Football 1989
Arend Jeffrey Track 1983
Armstrong Brett Football 1983
Arndt Tracy Swimming 1970
Arneson Dave Football 1984
Arneson, III Anton Swimming 1981
Arnold Brett Football 2014
Arnold Dean Gymnastics 1969
Aserlind Eric Rowing 1975
Aserlind Kristen Rowing 1979
Aslakson Charles Basketball 1965
Atkinson Thomas Track 1966
Austin Kristi Basketball 1977

B

Babich Mark Soccer 1982
Bachman J. Cary Football 1951
Bachmann Bruce Fencing 1956
Badtke Lori Rowing 1992
* Badura Robert Basketball 1956
Baehmann Linda Rowing 1991
Baer Richard Football 1961
Bagley Brian Rowing 1957
Bailey, I I I Andrew Fencing 1987
Baker Durward Golf 1953
Baker Robert Swimming 1953
Bakken James Baseball, Football 1961
Balistreri Theodore Cross Country, Track 1987
Banaszak John Football 1989
Barager James Rowing 1969
Baratz Blake Tennis 2003
Barber Gregory Football 1978
Barber Jessica Soccer 2002
Barbian Ronald Baseball 1953
Baretta Julian Hockey 1979
Baretz Lance Football 2015
Barneson Robert Basketball 1960
Barnum Charles Fencing 1957
Barnum Thomas Fencing 1961
Barofsky Katie Rowing 2000
Barrett Lawrence Cross Country 1955
Bartz Loren Rowing 1974
Barwick James Baseball 1983
Basten James Football 1990
Batsch Dan Football 1990
Baudhuin James Wrestling 1986
Bauman Rick Fencing 1967
Bauman Scott Fencing 1969
Baumgarten David Basketball 1971
Baus Jaye Football 1979
Baxter Davis Elizabeth Soccer 1991
Bayer Colleen Volleyball 1998
Beale Elmer Wrestling 1966
Beck Julie Golf 1978
Becker Alan Swimming 1964
Becker Gordon Football Manager 1952
Becker Heidi Rowing 1982
Becker John Baseball 1954
Becker Robert Tennis 1971
Becker-Morris Laura Golf 1981
Beckhardt Penny Swimming 1987
Beckman John Baseball 1974
Beebe Mark Wrestling 1997
Beise Grant Baseball, Football 1966
Belin Charles Football 1992
Bell Lori Track 1982
Bell Mark Football 2003
Bell Michael Soccer 1991
Belter Thomas Football 1975
Bennett Steve Baseball 1976
* Bennett William Wrestling 1948
Benninger Michael Football 1974
Benson Daniel Track 1982
* Bentson Harold Football, Rowing 1925
Benzschawel Scott Football 1987
Berg David Football 1966
Bergemann Brian Track 1967
Berger Aaron Rowing 1997
Bergum Steven Rowing 1967
Berkey Benjamin Diving 1999
* Berndt Charles Football 1952
Berns Andrew Rowing 1991
Bernstein Matthew Football 2005
Bernstein Robert Soccer 1977
Berres Gerald Swimming 1953
Bertocchi Joel Rowing 1979
* Best J. Riley Track 1939
Bestor Scott Football 1988
Bichler David Football 1961
Billings Craig Swimming 1992
Bintzler James Football 1978
Bishop Paul Tennis 1966
Bishop Robert Football 1984
Bisset Alexander Rowing 2008
* Bitney Woodrow Football 1949
Black Bradley Soccer 1983
Black Kevin Wrestling 2003
Blackman Jon Fencing 1963
* Blackmun Gilbert Football 1956
Blake Rex Football 1968
Blaskowski Curtis Football 1980
Bliss Donald Football, Track 1968
Bock Joel Rowing 2000
Boese Joseph Football 2001
* Boettcher Duane Football 1949
Bohen James Basketball 1965
Bohnert Kurt Swimming 1999
* Bohnhoff Warren Baseball 1949
Bollinger Brooks Football 2002
Bollinger Natalie Soccer 2002
Bolstad Paul Rowing 1997
Boots Richard Football 1966
Borchardt Wallace Gymnastics 1972
Borden Bruce Football 1949
Bork Susan Volleyball 1991
Borland Chris Football 2013
* Borland Glenn Basketball 1958
Boschulte R. D. Baseball 1970
Bosio John Rowing 1974
Both Margaret Fencing 1978
Bourne James Football, Track 1992
Bowen James Rowing 1960
* Bowers Dale Basketball, Football 1950
Bowman Donald Track 1952
Boyd James Hockey 1970
Boyd Susan Rowing 1973
Boykins Michael Football 1986
Boyle Mark Rowing 1977
* Boynton John Swimming 1936
Brachman Richard John Football Manager 2007
Bradley James Track 1975
Brand Mary Golf 1977
Brandl Paul Wrestling 1958
Brandt Robert Track 1939
Braun David Football 2002
Braun Jeffrey Track 1979
* Breitenbach Otto Football 1942
Bremer Patrick Track 2002
Bremser Cynthia Cross Country, Track 1975
Brennan Carole Swimming 1979
Brennan Robert Track 1956
Brey Peter Basketball 1977
Brigham John Swimming 1980
Brigham Robert Boxing 1949
Brigham Thomas Football 1965
Brimmer William Golf 1963
Brin Michael Football 1995
Broadhurst Christian Soccer 1997
Bronson Paul Football 1941
Brooks Alexander Hockey 2001
* Brophy James Swimming 1964
Brown Craig Baseball 1988
Brown Elizabeth Swimming 1979
Brown Keith Track 1945
Brown Michael Track 1988
Browne Tom Football 1991
Browning Keith Football 1986
Bruhn Peter Football 1963
Bryan Mike Football 1992
Bryant David Baseball 1977
Bryant Wendell Football 2002
Bucher Scott Rowing 1981
Buchholz William Baseball 1967
Budde Robert Football 1983
Buenning Daniel Football 2004
Bunz Garry Hockey 1987
Burger Robert Baseball 1955
* Burgess William Cross Country 1929
Burish Adam Hockey 2006
Burish Nikki Hockey 2006
Burkert Matt Soccer 2000
Burks Archie Roy Football, Track 1952
Burlingame Bret Football 2000
Burnett Dr. Mark Rowing 1987
Burney Richard Football 1979
* Busch, Jr. Ralph Rowing 1942
Buss Ronald Football 1972
Butler Pamela Basketball 1973
Butterbrodt Thomas Rowing 1954
Buzza Paul Hockey 1980

C

Caan Geoffrey Rowing 1991
Cable Richard Basketball 1955
Cannon Holly Tennis 1992
Cannon Patrick Basketball 1971
Canonie, Jr. Tony Football 1966
Caprez Timothy Soccer 1999
* Carl Duwayne Football 1958
Carlin Michael Basketball 1968
Carlin Shawn Basketball 1996
Carlson Blaine Swimming 1994
* Carlson Chester Baseball 1935
* Carlson Ronald Football 1957
Carnahan Kent Rowing 1964
Carpenter Edward Basketball 1952
Carr Kemal Football 1984
* Carroll Thomas Cross Country, Track 1937
Carswell Jeff Tennis 1981
Carter Shawn Hockey 1996
Cartwright Jill Rowing 1999
Cartwright John Fencing 1959
Casey Patrick Rowing 1956
Cavill Michael Football 1968
Cerniglia Aleah Volleyball 1993
Cerniglia Michael Hockey 2001
Cerroni James Football 1977
Cervenka Christopher Swimming 1997
Chambers Everett Boxing 1956
Chavez Phil Football 1993
Cherney Heather Track 1997
Chin Daniel Rowing 2002
Chose Joseph Wrestling 2002
Christensen Brian Rowing 1984
Christensen Michael Football Manager 1997
Christensen Robert Fencing 1966
Christenson Dennis Football 1979
Christenson Patrick Wrestling 1975
Christopherson Robert Boxing 1960
Chrnelich Joseph Basketball 1980
Chryst Paul Football 1988
Ciferri Brink Swimming 2002
Cisler James Football 1986
Clack Tara Track 2003
Cohen Benjamin Football 1948
Colby Thomas Hockey 1974
Cole Arthur Boxing 1957
Cole Jess Football 1981
Coleman Robert Boxing, Fencing 1959
Coleman, Jr. Booker Basketball 1998
Colias James P. Tennis 1968
* Collias Nicholas Football 1948
Collins LeRoy Track 1952
Collison Ronald Swimming 1964
Conlin Erin Rowing 2002
Connell James Rowing 1950
Connell-Eloranta Mary Rowing 1977
Connors Philip Football 1972
Constantine John Swimming 1979
Conway Kelly Soccer 2002
Cook Chris Track 1991
* Cook Robert Baseball, Basketball 1948
Cooper Cale Soccer 2010
* Cooper Myron Football 1957
Cooper Rollin Rowing 1952
* Cooper Thomas Baseball 1953
Costanza Sam Cross Country, Wrestling 1952
Cotton Austin Track 1959
* Cox T. A. Baseball, Football 1948
* Craine James Football 1952
Crissinger Laura Swimming 1979
Croak Francis Football 1949
Crooks Andrew Football 2007
Crossen David Football 1978
Cross-Scheall Maureen Badminton 1978
Crown Deborah Volleyball 1979
Crull Amy Volleyball 1993
Cuccia Henry Football 1966
Cullen Mark Football 1974
Currier Charles Football 1965
Curtis Charles Track 1974
* Custer Frank Cheerleading 1936
Cwayna Michael Football 1953

D

Dahl Matthew Rowing 1990
Dahler Cindi Swimming 1986
Dahlke Charles Basketball 1952
* Daly Michael Basketball 1954
Daly Tom Wrestling 1987
Danford Lisa Golf 1983
Daniels Mark Gymnastics 1978
Danner Richard Rowing 1953
Darga Tara Rowing 1996
Darling Craig Golf 1992
Darling Robert Tennis 1959
Daubenspeck Kirk Hockey 1997
Davenport Cattanach Karie Basketball 1997
Davey Don Football 1990
Davey John Football 1944
Davis Christopher Football 1973
Davyduke Kent Hockey 2002
De Tienne Sara Rowing 1995
Deadman Sue Swimming 1985
DeAmicis Todd Soccer 1995
DeBauche Kenneth Football 2007
Deck Timothy Soccer 1993
* DeCremer James Basketball 1971
DeCroix Kuptz Kimberly Swimming 1997
Defnet Michael Baseball 1982
Delaney J. Kelley Cross Country, Track 1987
DeLong William Tennis 1944
Demaray Matt Wrestling 1992
Denisco Ralph Wrestling 2004
* Deppe Theodore Basketball 1941
Derleth Henry Football 1960
Des Rochers Daniel Track 1983
Deuendorf Dan Football 1977
Devlin Robert Cross Country, Track 1959
Diagne Amadou Soccer 1977
Dibble Michael Hockey 1978
Dickert Gary Football 1974
* Dierolf Edward Swimming 1934
Dietrich Peter Rowing 1999
Dike Susanna Swimming 1998
Dillinger James Fencing 1968
Dillinger Thomas Fencing 1977
Dinkel Tamara Rowing 1996
Dixon John Football 1980
* Dixon John Football 1953
Dobesh Schroeder Megan Soccer 2000
Doers Michael Hockey 1994
Doll David Football 1977
Doner Lexi Hockey 1984
Donovan Nicholas Rowing 1991
Dool Timothy Hockey 1973
D'Orazio Nello Baseball 1940
Dornburg Roger Football 1953
Doudna Brian Baseball 1988
Douglass William Basketball 1992
Dowd Nathan Rowing 1997
Dowdle Denis Golf 1985
Downham Thomas Football 1960
Downing Allison Soccer 2000
Downing Mark Football 2001
Drabenstadt Douglas Wrestling 1987
Drewiske Davis Hockey 2008
Dubisz Nancy Swimming 1974
Duerst Dean Soccer, Coach 1986
* Duffy James Hockey 1964
Dumphy James Fencing 1968
* Durkin Terrance Football 1952
* Dushek Elmer Boxing 1938
Dutrisac Richard Basketball 1961
Dyer Warren Football 1967
Dyreby, Jr. James Rowing 1975

E

Eaves Michael Hockey 1978
Eck Jason Football 1998
Eckerle Paul Swimming 1990
* Eckhardt, Jr. Paul Rowing 1933
Eckl, Jr. Robert Baseball 1987
Edgarton Robert Golf 1964
Egholm Nathan Football 2007
Ehrke William Rowing 1958
Eichorst Timothy Baseball 1985
Eiring Kristine Track 1986
Eiseman Walter Tennis 1964
Ela Susan Rowing 1975
Elbert Phillip Tennis 1952
Eldredge John Football Manager 1952
Elfner Eliot Football, Wrestling 1961
Ellerson Gary Football 1983
Ellis Charles Hockey 1967
* Ellison Richard Baseball 1942
Eloranta Robert Rowing 1973
Endres John Tennis 1951
Engen Nick Golf 2010
Englander James Track 1952
Englander Jennifer Rowing 2000
Englebretson Robert Baseball 1947
Engler Derek Football 1996
* English John Football 1945
Enlund James Baseball 1971
Enz Louisa Swimming 1997
Erbach Donald Rowing 1963
Erdmann Scott Football 1978
Erickson Allan Rowing 1980
Espeseth, Jr. Robert Rowing 1975
Espeseth, Sr. Robert Rowing 1952
Essex Joe Football Manager 1957
Euker Michael Wrestling 1983
Evans III Lee Football 2003
Evenson David Rowing 1987

F

Fabry John Football 1962
Fahey Brian Hockey 2003
Fahey Thomas Baseball 1972
* Falk, Sr. David Rowing 1956
Farley David Golf 1983
Farmer James Rowing 1993
Farmer Ralph Football 1964
Farness Eric Wrestling 1986
Farnham Gregory Rowing 1967
Faurote Gerald Basketball 1977
Faust Sharon Hockey 2006
Favor - Hamilton Suzanne Cross Country, Track 1990
Fawley Charlie Football 1986
Fazio John Football 1949
Fedenia Dr. James Football 1970
Feiss Ferdinand Tennis 1948
Feller John Rowing 1991
Femrite Jeffrey Swimming 1984
Ferrario William Football 2000
* Feuchtwanger Richard Water Polo 1925
Filip William Rowing 1988
Finley Patrick Swimming 1984
Fisher Michael Swimming 1986
Fixmer Michael Football 1980
Flasch Ryan Football 2008
Flatley Patrick Hockey 1983
Fober Kevin Swimming 1983
* Folsom Howard Cross Country, Track 1929
Folz Brian Rowing 1991
Forbes David Golf 1957
Ford Mara Rowing 1984
Fountain Janice Swimming 1975
* Fox John Football 1962
* Fox Orville Football 1939
Fox Theodore Wrestling 1954
Foy Morna Soccer 1984
Frain Ronald Football 1964
Fraser James Football 1958
Frasor Robert Basketball 1972
Frederick Travis Football 2012
Fredrick Craig Football 1981
Fredrickson Kylie Rowing 2002
Freimuth Robert Football, Track 1965
Freitag Jeff Rowing 1991
Fritz William Football 1967
Fritz Bauman Rebecca Track 2010
* Froelich Kevin Football 1973
Froelich Marla Soccer 2004
Frohna Brian Rowing 1983
Frokjer Randy Football, Wrestling 1974
Fronek David Football 1965
Froslid Jim Soccer 1988
Fuhs James Baseball 1958
Fuller Scott Baseball 1988

G

* Gage Frederick Football 1940
Galarnyk John Wrestling 1982
Gallagher John Basketball 1940
Gambardella Joseph Football 1977
* Gandsey George Swimming 1944
Gardner William Basketball 1966
* Gaskill G. Ed Football 1967
Gasper Michael Rowing 1979
Gasser Ellis Boxing 1960
Gassner, M. D. Kevin Football 1975
* Gehler William Football 1957
Gehn Daniel Rowing 1987
Geminder Neil Basketball 1968
German Caroline Swimming 2000
Ghidorzi Christopher Football 1999
Gilbert Eugene Gymnastics 1949
Gilchrist Anders Rowing 1993
Gill Ben Track 2002
Gill Patrick Football 1998
Gill, Jr. Gregory Track 1998
Gillespie Dennis Rowing 1965
Gilmartin Paul Fencing 1989
Gitter Michael Rowing 1980
Gittings William Rowing 1949
Glassmeyer Tracy Tennis 1998
Gluck Michael Wrestling 1968
Goemans George Wrestling 1953
Goffman Jackson Rowing 1955
Goggin Dan Soccer 1985
Goldin Martin Tennis 1976
Goldschmidt, Jr. Edward Rowing 1968
* Goldsmith Allen Rowing 1957
Goldstein Bernard Baseball 1948
Goodman Steven Football, Rowing 1965
* Goodsitt Robert Boxing 1954
Goodspeed David Wrestling 1981
Gorowsky Daniel Hockey 1981
Gosa, Jr. Gerald Football 1974
Gotta John Football 1959
Graboski James Baseball 1982
Grabow Bradley Football 1984
* Gradisnik Anthony Football 1939
Graf Paula Volleyball 1974
Graff Neil Football 1971
Graham Ericka Basketball 2007
Grams David Basketball, Golf 1964
Grams Eric Football 1999
Grandin David Swimming 1984
* Granitz Frank Baseball, Football 1946
Grantham Thomas Football 1959
* Graves Robert Rowing 1956
Gray Wellsley Football 1955
Greeno Susan Swimming 1972
Gregoire Todd Football 1987
Gregory, Jr. William Football 1970
Greisen Nick Football 2002
Greuel Mary Badminton 1981
Griesbach Bryan Rowing 1988
Grimm Richard Boxing, Football 1961
Gross Trent Football 1996
Gruber Paul Football 1987
Grundy Jack Football 1981
* Grunow William Tennis 1952
Grutzner Fritz Baseball 1957
Grzesiak Mark Track 1975
* Guenther Valentine Golf 1925
Gunderson Lauren Soccer 2012
Gutknecht Gary Wrestling 1975
Gwozdecky George Hockey 1977

H

Haag Doug Rowing 1961
Haag Kristen Swimming 1995
Haas Michael Football 1972
* Haas Roman Football 1933
Hackbart Jerry Football 1964
Hafeman Donald Wrestling 1951
Hafemeister James Rowing 1964
Halada Jerome Wrestling 1940
Hallisy Kristine Basketball 1983
Halpin James Swimming 1970
Halverson Charles Football 1949
Halvorson James Swimming 1971
Halvorson Steven Swimming 1971
* Hamann Ray Basketball 1935
Hamilton Mark Baseball 1991
* Hammond James Football 1951
Handford Thomas Baseball 1962
Hanke Delford Football 1945
Hansen Deborah Swimming 1987
Hansen Greg Swimming 1995
Hansen Jeffrey Basketball 1987
Hansen Wayne Football, Golf 1954
Hansen, M. D. David Football 1951
Hanserd Jvontai Track 2005
Hanson J. Bradley Cross Country, Track 1969
Hanson James Wrestling 1979
Hanson John Rowing 1961
Hanson Kristofor Baseball 1991
Hanson Robert Football Manager 1966
Hardacre Andrew Rowing 1995
Haritos Trifon Golf 1939
Harkin, M.D. Christopher Soccer 1982
Harrington Michael Football 1973
Harshaw Jonathan Golf 1978
* Hart Edward Football 1959
Hart Ross Rowing 2003
Hartlieb Andrew Football 1988
Haslam Erik Rowing 1996
Hastings Daniel Basketball 1981
Hastings Stacy Rowing 2003
Hasz - Paul Barbara Rowing 1980
Hatton Beth Rowing 1995
Hatton Steve Rowing 1991
Hautanen David Rowing 1990
* Hay Donald Track 1943
* Hays Stanley Tennis 1958
Hazard William Football 1974
Heath Charles Hockey 1981
Hebl Hans Rowing 2008
Heckl Joseph Football 1963
Heckrodt Frank Tennis 1949
Hegge Carolyn Rowing 1978
Heiden Jack Fencing 1955
Heine Kenneth Wrestling 1969
Heineke James Football, Track 1959
Heinen Joseph Swimming 1985
Heivilin Fred Tennis 1963
Hellickson Russell Football, Wrestling 1970
Hemming Richard Baseball 1962
Hendrickson Theresa Soccer 1984
Hennig James Football 1964
Henrich David Cross Country 1962
Hentzen Albert Tennis 1958
Hentzen Herbert Tennis 1949
Hentzen, Sr. William Tennis 1954
Herbst - Lucke Stephanie Cross Country, Track 1988
Herdeman Jim Fencing 1979
* Hering Robert Golf 1945
Herold Glenn Cross Country, Track 1973
Herreid Carl Basketball 1952
Herrick Heather Golf 2009
Hertzberg Brian Rowing 1999
Hertzberg Thomas Rowing 1971
Hexum Adam Track 2009
* Hickman John Swimming, Water Polo 1935
Higginbottom Elzie Track 1964
Higgins Peter Football 1969
Hill John Rowing 1988
Hiller Cary Swimming 1982
Hilliard Gregory Baseball 1991
* Hilsenhoff William Golf 1951
Hiltgen Christopher Football 1989
Hinkley Stanley Hockey 1974
Hinrichs Todd Rowing 1990
Hinshaw James Track 1994
* Hirsch Elroy Football 1942
Hockers John Rowing 1996
Hoegh Mark Football 1953
* Hoehn Armond Football 1947
Hoenninger Nicosia Rowing 1996
Hoffman Duncan Football 1964
Hoffman John Cross Country, Track 1982
Hogden John Golf 1967
Hogseth Scott Track 2006
Hohman Jon Football 1964
Holland David Swimming 1982
* Holland Louis Football, Track 1963
Holland, Jr. Louis Football 1985
Holm Kurt Football 1978
Holmes James Football 1959
Holt Walter Baseball, Basketball 1958
* Holtz Carl Rowing 1947
Holzem Paul Golf 1973
Holzwarth Karl Football 1959
Hope Arnold Swimming 1961
Hope Katherine Rowing 1999
Hope Kirsten Rowing 1999
* Hopp Duane Rowing 1951
Horner Bradley Swimming 1976
Horsfall James Basketball 1948
Horswill Craig Wrestling 1976
* Hoskins Mark Football 1942
Houden Richard Track 1946
Houston Steel Suzanne Cross Country, Track 1981
Howe Dennis Baseball 1963
Howey Gregory Football 1963
* Howison William Cross Country 1920
Hoyt Rebecca Rowing 1998
Huggett Jerry Football 1991
* Hughlett Charles Boxing 1946
Huldeen Erin Swimming 2000
Hunold Robert Swimming 1960
Hunt Joshua Football 2000
Hunt, Jr. Leon Football 1989
Huntington Samuel Rowing 1985
* Huset Thomas Baseball 1967
Huske Gene Rowing 1957
Hussin Jennifer Basketball 1993
Hutchinson William Football 1952
Huxhold Kenneth Football, Track 1950
Hyland John Track 1994
Hyland Molly Cross Country, Track 1994
Hyland Richard Football, Track 1971

I

Irwin Joe Rowing 1958

J

Jablonic John Rowing 1981
Jablonic Randall Rowing 1960
Jackson Mark Hockey 2003
Jacobs Burleigh Golf 1942
Jacobsen Robert Football 1952
Jacobson Steven Basketball 1982
Jacques Rochelle Rowing 2002
Jahnke John Baseball 1953
Jakious Richard Football 1974
Jandro Judy Basketball 2001
Jaroch Eugene Baseball 1947
Jeffers Robert Baseball 1976
Jefferson, Jr. Theodore Football 1970
Jeidy Ronald Wrestling 1978
Jenness Donald Track 1973
Jinkins Todd Rowing 1996
Joachim, Jr. Frederick Tennis 1970
Johannson John Hockey 1984
Johansson Carl Swimming 1967
Johnson Brekke Wrestling 1966
Johnson Christopher Rowing 1988
Johnson Duane Football 1975
* Johnson Ervin Football 1937
Johnson Eugene Football 1949
Johnson Karen Gymnastics 1984
Johnson Kristin Rowing 2009
Johnson Mark Rowing 1983
Johnson Michael Diving 1994
Johnson Richard Football, Track 1984
* Johnson Robert Track 1952
* Johnson Robert Swimming 1964
Johnson Scott Football 1988
Johnson Steven Football 2007
Johnson, Jr. Silas Basketball 1952
Joki Matthew Football 1988
Jones Danny Basketball 1990
Jones E. Thomas C. Track 1948
* Jones Edward Baseball, Basketball 1941
Jones Rex Football 1975
Jones Thomas Football 1976
Jones Timothy Football 1985
Jordan Tim Football 1986
* Jordan, Jr. Lynn Football 1935
Jorgensen Gwen Cross Country, Swimming, Track 2009
Jorgensen Jennifer Swimming 1993
Josten John Football 1982
Jowers Jason Football 2002
Julson-Pilliod Karen Golf 1979
Jung Louis Football 1965
Justesen - Meinholz Amy Swimming 1987

K

Kabat Francis Track 1934
Kafka Eric Rowing 1991
* Kailas George Track 1949
Kairis David Rowing 1972
Kaiser Jeffrey Golf 2008
Kakas Andrea Swimming 1998
* Kammer Jack Cross Country, Track 1948
Kane Michael Cross Country, Track 1971
Kartman Mark Track 1971
Katula Matthew Football 2004
* Kaufmann Bruce Cross Country, Track 1957
Keating Edward Baseball, Basketball 1950
Keenan, Jr. Joseph Football 1943
Keigher Greg Football, Wrestling 1996
Kelich Joseph Football 1983
* Keller Herbert Gymnastics 1951
Kelliher Wayne Baseball 1957
Kelling Keith Swimming 1966
Kellner Jack Basketball 1956
Kelly Deanna Rowing 1994
* Kelly Joseph Football 1949
Kelly Mark Swimming 1987
Kelly Michael Football 1976
Kelly Patrick Football 1978
Kelter Derya Hockey, Soccer 2013
Kemp Charles Rowing 1962
Kempthorne Dion Football 1962
Kennedy Brant Football 1987
Kennedy Christopher Football 1993
Kennedy Sheri Golf 1998
Kennedy-Saurer Kelly Volleyball 1999
Kernan Siobhan Diving 2002
Keryluk Kenneth Hockey 1982
Kevetter David Fencing 1978
Kevetter Robert Swimming 1954
Keyes Bud Football 1987
Kieler Daniel Swimming 2008
Kilbride Andrew Basketball 1995
* Kinast Frank Tennis 1946
* Kindt Donald Football, Track 1946
King Troy Football 1982
Kirsh, Jr. James Rowing 1975
Kissling Daniel Football 1989
Kitowski Nicholas Rowing 2002
* Kittell Thomas Baseball, Football 1948
* Kitzman Eric Baseball 1945
Klein Thomas Tennis 1985
Kleisinger Laurie Track 1987
Kleisinger Terry Hockey 1984
* Klement John Football 1950
Kletzien Heidi Hockey 2007
Kletzien William Football Manager 1974
Kline Ned Rowing 1981
Klingelhoets William Tennis 1972
Klinger William Rowing 1974
Klockow Robert Swimming 1982
Knoll Ronald Baseball 1958
Knutilla Raymond Wrestling 1970
Kobza Robert Football 1984
Koca Robert Rowing 1972
Koch Eugene Golf 1948
Koch Philip Football 2000
Koeck Rick Football 1974
Koehler Dale Basketball 1976
Koenig Daniel Swimming 2010
* Kommers William Track 1939
Kopfer Ross Baseball 1991
Kopina, Jr Daniel Football 1975
Korth John Basketball 1983
Kostka Wayne Football 1966
* Kotz John Basketball 1943
Kouba Steve Football 1994
Kowal Mandi Rowing 1985
Kowalski Tim Football 1989
* Kowing Gordon Boxing 1951
Kraehnke Michael Rowing 1996
* Kranick Lewis Basketball 1936
Kranz Emily Hockey 2010
* Krauss Richard Wrestling 1943
Krein Joel Football 1979
Krepfle Michael Football 1980
Kress James Rowing 1950
Kriewaldt Shawn Rowing 1991
Krohn Ronald Baseball 1963
Kroncke George Track 1931
Kroner Gary Football 1962
Kroner, III Ludwig Wrestling 1970
Krueger Michael Golf 1975
* Krueger Robert Basketball 1947
Krumrei Daniel Baseball 1992
Krumrei David Baseball 1969
Krumrie Timothy Football, Wrestling 1982
Kubler Lee Fencing 1984
Kubly Nissa Cross Country, Track 1998
Kuboyama Roy Boxing 1954
Kuckkahn Todd Basketball 1980
Kuehn Reed Rowing 2001
Kuehn Ronald Rowing 1968
* Kueny Robert Swimming 1952
Kufahl David Rowing 1978
* Kunesh Ervin Football 1960
Kurka - Gallagher Mimi Volleyball 1984
Kurtz Brett Hockey 1992
Kurtz James Rowing 1961

L

La Count Curt Swimming 1981
LaBahn Charles Swimming 1946
LaCroix Gilbert Swimming 1967
LaCroix Richard Football 1966
Ladwig E. James Swimming 1960
Laesch Jeffrey Baseball 1991
Lambert Peter Swimming 1986
Lambie John Hockey 1989
Lamia Vincent Football 1976
Lamphere Robert Football 1953
Landry Tricia Volleyball 1996
Landsee Robert Football 1985
Landsee Sharon Track 1986
Lane, Jr. William Football 1951
Lange Donald Rowing 1967
* Lange Robert Track 1934
Lanphear Dan Football|, Track 1959
Laper Patrick Fencing 1968
Larsen John Tennis 1981
Laszewski Jay Basketball 1986
Latona Nicholas Rowing 1998
Laurenzi Dino 1952
* Lauson Robert Baseball 1929
* Lautz Harold Football 1931
Lawinger Paul Wrestling 1978
Lawrence Kenneth Rowing 1980
Lawton Jaclyn Basketball 1971
Leadholm Michael Rowing 1972
Leafblad Ronald Football 1964
Leard Marshall Rowing 1943
* Learned Harold Track 1938
* Lee Donald Football 1946
Leevers Robert Hockey 1969
Lehman William Golf 1971
Leicht Eric Track 2000
* Leichtfuss David Basketball 1957
* Leipold Arthur Fencing 1952
Lemanczyk John Football 1949
Lemon James Golf 2001
Leonhard Katherine Rowing 2003
Leppla Robert Football 1975
Lerro Joseph Football 1977
Leser Cathy Tennis 1978

Leszczynski Ronald Hockey 1966
Levenhagen Katy Golf 1984
Levenhagen Michael Football 1973
Levenhagen Patrick Football 1956
Levenick Dave Football 1981
Levihn Henry Football 1949
* Levihn William Wrestling 1953
Lewis Richard Football 1980
Lhost Jennifer Rowing 2008
Lick Steven Football 1977
Liken James Swimming 1971
Linhart Barry Golf 1988
Linke Robert Boxing 1957
Lisowski Daniel Football 1999
Liss Jerome Gymnastics 1957
Litchfield Donald Football 1942
Livingston Nancy Volleyball, Badminton, Basketball 1962
LoCascio Guy Football 1974
Locum Timothy Basketball 1991
Loechl-Martino Gina Swimming 2002
Logterman Benton Rowing 1964
Lohmiller Jay Golf 1967
Lokanc Dave Football 1972
Lombardino Michael Soccer 1978
Lonnborg Thomas Football 1972
Lorenzen Barbara Basketball 1996
* Losching Bernard Rowing 1963
Lossow Rodney Football 1987
Loughrin Mark Tennis 1999
Loukas Anthony Football 1966
Lovett Steven Tennis 1984
* Lovshin, M. D. Leonard Football, Track 1936
Lowe Charles Baseball 1949
* Lowe James Wrestling 1959
Lozelle James Swimming 1967
* Lubratovich Mirko Football 1930
Luebbering, R. Ph. Teri Cross Country, Track 1978
Lunda Karen Field Hockey, Soccer 1981
* Lunenschloss John Boxing 1947
Lussier Michael Baseball 1970
Lynch Richard Swimming 1974
Lynch Scott Rowing 1988
Lynch Timothy Swimming 1995
Lynn Gene Boxing 1953
Lyons Terry Football 1976
Lyons, Jr. Douglas Gymnastics 1969

M

* Maas Albert Baseball 1944
Maastricht Jennifer Volleyball 2000
Mabie Zimmerman Rheba Golf 1997
Mac Donald James Swimming 1976
Macfarlane Laura Rowing 1999
Mack James Boxing 1960
Mack Thomas Basketball, Track 1956
Mack Jr. Jeffery Football 2003
Mack, Sr. Jeffrey Football 1974
MacKinnon Catherine Tennis 1987
Maddalena Gabrielle Swimming 2010
Mader Dave Basketball 2004
Mader Robert Basketball 1950
Madigan James Wrestling 1943
Magestro Charles Boxing 1955
Mahler Harold Baseball 1953
Mahler Steven Baseball 1978
Maier Jamie Swimming 2001
Maier Jill Track, Volleyball 2004
Malak Michael Rowing 1973
* Maleckar William Track 1920
Malen Michael Soccer 1997
Maley David Hockey 1986
Malinowski Erik Basketball 1996
Maloney Tracey Rowing 1995
Mandli Paul Wrestling 1950
Mandli Raymond Wrestling 1981
Mangum Mark Football 1990
Manley Korey Football 1992
Mansfield Jack Football, Track 1956
Mansfield Richard Track 1982
Mansfield Von Football 1981
* Manteufel James Football 1962
Manthe Roland Boxing 1958
March William Baseball, Track 1957
Marcin Raymond Football 1965
Marek William Football 1975
* Markham M. Daniel Baseball, Basketball 1951
Marks Randall Football 1970
Marks Ryan Football 2000
Marshall Theresa Hockey 2000
Marshall William Baseball 1960
Martell Thomas Rowing 1983
Martine Jim Football 1979
Mathews Robert Baseball 1985
Matthews Terry Football 1983
Mattison Dusty Rowing 2001
Matzdorf Patrick Track 1972
Matzke Rudolf Swimming 1951
Mauer Bruno Cross Country, Track 1955
Mauermann John Hockey 1986
Mayo Bradley Football, Track 1989
Mays Ashley Rowing 2003
Mc Connell Philip Football 1989
Mc Corkle William Golf 1985
Mc Coy James Football 1978
Mc Crary Herdis Football 1952
Mc Donald Douglas Wrestling 1988
* Mc Fadzean James Football, Track 1943
Mc Millin James Football 1962
Mc Namara William Football 1955
McCaffery Howard Boxing 1960
McCarty Cindy Basketball 1986
McCauley Bruce Basketball 1975
McClish Michael Football 1970
McCoy Patrick Baseball 1991
McCoy Robert Swimming 1971
McCoy Stephen Swimming 1969
McCrary John Swimming 1969
McDevitt Ronald Swimming 1962
McEachron Andrew Fencing 1952
McFarland Michael Golf 1967
McGrady John Soccer 2002
McInnis Michael Wrestling 1971
McIntosh Chris Football 1999
McKenzie Gary Baseball 1983
Mckeown Lisa Track 1997
McKinnon Kyle Football 1981
McLay Bruce Swimming 1970
McMillan John Golf 1988
McNab David Hockey 1978
McNett James Rowing 1973
* Medenwald David Tennis 1959
Melby Mark Hockey 1982
Melstrom Paul Rowing 1993
Melville David Swimming 1981
Menendez Harold Rowing 1976
Menke - Schaenzer Joan Fencing 1981
Merlet James Baseball 1963
Messner Gary Football 1954
Messner Sara Swimming 1992
Metcalf Christopher Soccer 1980
Mettlach Thomas Football, Golf 1961
Meuer Katy Soccer 2007
Meuer Keegan Hockey 2014
Meuer Molly Soccer 2004
Meyer Charles Golf 1974
Meyer William Rowing 1984
* Meyer, Jr. Arnold Swimming 1930
Meyerhofer Lori Golf 1986
Mialik Larry Football 1971
Mialik Matthew Football 2002
Michalski Carol Volleyball, Basketball, Field Hockey 1972
* Michell Jerome Track 1932
Michuda Andrew Football 1976
Mickelson Timothy Rowing 1970
* Middlemas Robin Swimming 1947
Miehe Mark Cross Country, Track 1978
Mielke Dave Football 1984
Mietzel Dennis Swimming 1961
Mikkelson Wendy Tennis 1975
Miklusak Neil Football 1997
Milaeger Dick Football 1977
Miller Craig Rowing 2002
* Miller Fred Basketball 1933
Miller Greg Tennis 1994
Miller James Football 1955
Miller Jared Tennis 1994
Miller John Track 1964
Miller Malcolm Fencing 1956
Miller Margaret Rowing 2002
Miller William Football 1953
* Mittelstadt Russell Cheerleading 1952
Moeller Eric Rowing 1986
Moeller Mark Swimming 1985
Moen Nicole Rowing 2000
Moeser Sarah Rowing 1996
Moffitt John Football 2010
Molaski Tom Basketball 1989
Monk Robert Football 1964
Montaba Rachel Golf 1994
Montanye Aric Rowing 2001
Montgomery Kenneth Football 1962
Montgomery Mark Football 1993
Moore Daniel Rowing 2011
Moore Thomas Swimming 1987
Moran David Baseball 1954
Morgan Michael Football 1977
* Morgan Thomas Football 1953
Morgenstern Kathy Swimming 1994
* Mork Phillip Rowing 1961
Morris Melvin Football 1957
Morrow Jenny Track 1991
* Morrow John Basketball 1954
Motl Kevin Football 1980
* Mott James Basketball 1951
* Mucks, Jr. Arlie Football 1942
Mueller Curt Baseball, Basketball 1956
Mulligan Kara Rowing 1997
Munson Earl Wrestling 1957
* Murdaugh Charles Track 1936
Murphy James Gymnastics 1956
Murphy Richard Boxing 1952
Murray Richard Basketball 1960
Muschinske Bruce Football 1977
Musha Michael Football 1969
Muskievicz Michael Tennis 2009
Myers Bridgid Rowing 2002

N

Nagy Bill Football 2010
Nalepinski Colleen Rowing 2005
Nalley Richard Wrestling 1965
Nault Jeffery Football 1983
Nayer Richard Cross Country, Track 1978
* Neale Ralph Wrestling 1956
Neddersen William Boxing 1945
* Negendank Donald Tennis 1951
* Negus, Sr. Frederick Baseball, Football 1946
Neisius David Football Manager 1972
Nelson Bryan Tennis 1992
Nelson Christopher Hockey 1969
Nelson David Rowing 1954
Nelson Kenneth Rowing 1974
Nelson Ronald Baseball 1962
* Nelson Thomas Golf 1962
Nelson Todd Football 1988
Nelson Saracevic Jennifer Rowing 1995
Nemson Amy Rowing 1998
Nettles James Football 1963
Newberry John Hockey 1982
Newburg Mark Basketball 1980
* Nicholas Albert Basketball 1952
Nickels James Track 1972
Nicolazzi Richard Football 1957
Niedermeyer William Gymnastics 1977
Nielsen Forrest Fencing 1963
Nigh Mary Swimming 1978
Nonn Kristine Soccer 1989
* Nording Glenn Boxing 1949
Nordstrom Diane Track 1984
Noren Christopher Swimming 1984
Norenberg Roger Rowing 1994
Norvell, Jr. Dr. Merritt Baseball, Football 1962
* Norwick Joseph Football 1975
Nosbusch Keith Football 1972
Novak Clarence Football 1974
Nowak James Football 1969
Nowicki Walter Baseball 1956
Nowka Peter Football 1988
Noyce Jill Golf 2007

O

O' Brien George Baseball, Football 1952
* O' Brien John Football 1938
O' Donahue Pat Football 1951
O' Donnell Jody Football 1982
O' Donnell Maura Rowing 2001
* O' Melia Michael Basketball 1964
Obenberger Jon Soccer 1985
Oberdorfer Jon Baseball 1975
Oberlin Thomas Tennis 1965
Obrodovich Thomas Hockey 1968
Ochalek Lori Gymnastics 1980
O'Connell Patrick Rowing 1991
Odders Richard Fencing 1969
Ohm David Football Manager 1980
Oler Lee Basketball 1972
* Olsen Earl Football 1954
Olsen William Rowing 1979
Olson John Rowing 1980
Olson Thomas Rowing 1964
Olszewski Peggy Swimming 1977
* Omelina Robert Football 1942
Opitz Kay Rowing 1980
Opitz Konrad Rowing 1981
Ortenzio Julia Hockey 2003
Osborn, Jr. John Rowing 1973
Osiecki Mark Hockey 1990
Osswald Chris Football 1984
Ostby David Swimming 1979
Ostenso Brian Wrestling 1970
* Ostrand Herbert Wrestling 1949
Ostrom Lonnie Basketball 1962
Owens Fred Football, Track 1988
Ozanne Brendan Soccer 1990
Ozark James Rowing 1968

P

* Paar Ronald Football, Wrestling 1964
Padgham Jack Baseball 1950
Padway Sarah Rowing 2011
* Page Donald Basketball, Tennis 1950
Palmer Alexander Rowing 1999
Palmer Marisa Volleyball 1998
* Parker Ward Track 1936
Partington Paul Football 1988
* Paskvan George Football, Track 1941
Pasquarello Nicholas Soccer 1994
Passalino Mark Hockey 1986
Passini Michael Football 1972
Pastene Robert Gymnastics 1984
Patterson Brian Football 1994
Patterson Donald Basketball 1963
Patterson Richard Swimming 1969
Paulman Scott Rowing 1988
Paulsen Shari Hockey 2003
Pavelski Joseph Hockey 2006
Pavlik Ronald Baseball 1954
Pearce James Football 1967
Peck David Football 2008
Peck Tracy Swimming 1985
Pedraza Oscar Soccer 1985
* Pellegrin George Swimming 1938
Pelowski Scott Baseball 1989
Penager Brett Wrestling 1989
Pendleton Kip Hockey 1981
Penn David Golf 1966
Perkins Ronald Football 1960
Perrin Ian Hockey 1979
Perry Erik Soccer 1985
Peters Jay Basketball 1992
Peters Kenton Football, Track 1953
Petersen David Track 1970
Peterson Alan Football 1975
Peterson Daniel Golf 1950
Peterson Keith Football 1988
Peterson Richard Cross Country, Track 1964
Peterson, Jr. Edward Swimming 1950
* Petruska Robert Basketball, Football 1950
Phebus Doug Track 1993
Phelan Sean Rowing 1993
Philbrick Valerie Soccer 1986
Pientka Marija Tennis 1994
Pieper Ronald Wrestling 1994
Pierce Brady Football 1990
Pitman Richard Swimming 1966
Place Kathryn Rowing 1985
Plagenz Gene Baseball 1962
Plagenz Lyle Baseball 1959
Plietz Ronald Baseball 1949
Plitt Eugene Track 1955
Ploetz Steven Baseball 1976
Pluff Gary Football 1968
Plummer Gregg Swimming 1977
Pociask Jason Football 2005
Pohle James Swimming 1976
* Pohle Paul Swimming 1942
* Pollack Bernard Basketball, Football, Track 1932
Popp William Wrestling 1959
Porter Benjamin Rowing 1963
Porter William Rowing 2011
Portmann Kurt Basketball 1990
Poser, M.D. P.A. John Baseball 1968
Posorske Laurence Fencing 1970
Poss Greg Hockey 1989
Powell Robert Wrestling 1964
Preboske David Golf 1977
Price James Swimming 1945
Primeau Charles Baseball 1954
Pringle Joseph Diving 1977
Prochaska Doug Rowing 1996
* Proctor Thomas Football 1952
Prosser Thomas Rowing 1958
Puls Otto Baseball 1954
Putzier Matthias Baseball, Basketball 1953
Pyle Margaret Field Hockey 1972

Q

Quaerna Arnold Football 1963
Quinn Patrick Swimming 1971
Quint Ryan Rowing 1993

R

Rader Michael Football 1996
Radke Steven Baseball, Basketball 1958
Ragatz Fritz Hockey 1965
Rammer Martin Golf 1955
* Ramsey William Track 1928
Ranck Robert Boxing 1952
Randolph E. Richard Cross Country 1950
Randolph Eugene Baseball 1983
Rasmussen J. Jeffery Football 1992
Rasmussen John Football 1976
Rasmussen Mark Rowing 1977
Rasmussen Samuel Rowing 1996
Raygor Erik Hockey 1998
Raymer Cory Football 1994
Raymond Robert Rowing 1983
Reber Thomas Football 1980
Rebholz Harold Football 1953
Rebholz James Basketball 1967
Rechlicz Kyle Basketball 2001
Reed Rachel Rowing 1982
Reget Katherine Rowing 2006
* Rehm Frederick Basketball 1943
Reichardt Frederic Baseball, Football 1964
Reid Michael Football 1986
Reif Robert Wrestling 1955
Rein Andrew Wrestling 1980
* Reinke James Football, Track 1956
Reinschreiber Murphy Swimming 1975
Reinstra Llewellyn Gymnastics 1959
Remington Alyssa Rowing 2002
Remington Frank Rowing 1980
Remington James Golf 1970
Remington John Rowing 2001
* Remstad Robert Basketball 1951
Renk Bryan Fencing 1983
* Rennebohm Robert Baseball, Football 1947
Reno Eric Golf 2002
Repins Edward Hockey 1982
Resch Phillip Rowing 1970
Restuccia Jon Tennis 1986
Retelle Michael Cheerleading 1973
Retzlaff Dague Football 2000
Revak Wendy Tennis 1989
Rex David Football 1956
Reynolds Dennis Track 1979
Reynolds Kathleen Track 1982
Rezell Jason Rowing 1997
Rice Eric Football 1966
Richards William Baseball 1960
Richardson Kevin Football 1975
Richman Aliza Rowing 2003
Richman Mark Wrestling 1986
Richter Barry Hockey 1993
Richter Michael Hockey 1987
Richter Pat Baseball, Basketball, Football 1963
Richter Robert Football 1966
Ricksecker Jim Rowing 1974
Ridge Ryan Track 2003
Ridlon Walter Football 1967
Riese Steven Football 1973
Riley, Jr. Thomas Gymnastics 1982
Ring Joe Golf 1994
Ripley Rodney Basketball 1987
Ripp Daniel Rowing 1980
Rippe Russell Basketball 1948
Ritcherson Lewis Coach 1969
Ritt Elizabeth Tennis 1982
Ritt Steven Track 1979
* Ritter William Swimming 1947
* Rizzi Arthur Basketball, Coach 1948
Roan Michael Football 1994
Roberts Bruce Track 1980
Roberts David Basketball 1966
* Roberts John Football, Wrestling 1942
Robertson Frederick Rowing 1976
* Rockwell, Jr. Perry Swimming 1949
Rodgers Matthew Track 2001
Roedel John Football 1965
Roeder Randall Football 1986
Roehrs Robert Rowing 1953
Rohde Kevin Football 1983
Roman Timothy Baseball 1988
* Rooney George Basketball 1938
Rooney John Rowing 1978
Rose Randy Football 1976
Rose Steve Soccer 1989
Rose Terrol Rowing 1957
Rosga Timothy Football 1999
Ross Ward Allyson Volleyball 1999
Rossin Robert Basketball 1960
Rothbauer Joseph Football 1980
Rothering Timothy Hockey 1999
Rotsch Jeffrey Hockey 1972
* Rotter Marshall Tennis 1943
Rottman Robert Rowing 1970
Royal Colleen Tennis 1997
Royal Daniel Rowing 1982
* Rudat Karl Football, Swimming 1968
Rudat William Swimming 1997
Rudelius William Tennis 1953
Rudert Gabriel Rowing 2000
Rudolph Joe Football 1994
Ruedebusch Charles Rowing 1964
Ruetz H Joseph Football 1980
Ruffing Kate Rowing 1998
Runft John Gymnastics 1972
* Runlee Kenneth Rowing 1955
Rush Michael Soccer 1981
Rusher Cynthia Rowing 1987
* Ruskin Sam Golf 1933
Russell Jack Football 2015
* Russell James Baseball 1944
Rustman Karl Football 1948
Rutlin Ronald Hockey 1968

S

* Sachse William Rowing 1950
Safranek Randy Football 1972
Sagissor Thomas Hockey 1990
Saleh Tarek Football 1996
* Salter Steve Rowing 1971
Sanborn Edwin Boxing 1958
* Sanderhoff Wayne Golf, Rowing 1946
Sanders Timothy Rowing 1970
Sanger Art Football 1974
Sanger Femal Angie Volleyball 2003
Sather Robert Track 1977
* Saupe Kurt Track 1984
Schaaf Robert Gymnastics 1957
Schackter Denny Tennis 1975
Schade Donald Football 1961
Schaefer Barbara Rowing 1975
Schaefer Jerald Football 1950
Schaefer John Gymnastics 1952
* Schaefer Phillip Rowing 1969
Schaefer Wudy Rebecca Cross Country, Track 1998
Schaenzer Brian Fencing 1982
Schaffner Bob Football 1968
Schardt Arlie Swimming 1954
Scharnke Robert Cross Country, Track 1972
Scharringhausen William Football Manager 1955
Schauer, Jr. Wilbert Track 1947
Scheibel Wesley Fencing 1969
Scheid Terrance Football 1970
* Scheiwe Edward Baseball, Basketball 1942
Schell John Basketball 1969
Schick Jason Football 2002
Schieble Dan Football 1978
Schilling Nicolis Rowing 1998
Schinke Thomas Baseball, Football 1968
Schleeper Suzanne Gymnastics 1991
* Schleisner William Football 1951
Schlicht Robert Football 1971
Schlick John Rowing 1951
Schliksbier Karel Football 1975
Schmid Kent Soccer 1978
* Schmidt James Rowing 1952
Schmidt Kari Soccer 1995
Schmidt Niall Football Manager 1957
Schmidt Rudy Football 1969
Schmotzer Tracy Basketball 1996
Schneck Dan Football 1995
Schneck Michael Football 1998
Schnetzky Erick Football 1994
* Schnurr John Baseball 1951
Schober Wendy Tennis 1975
Schoenbeck Phillip Golf 1957
* Schoenfeld Henry Cross Country, Track 1941
Schoensee Sydney Gymnastics 1985
Schrag Dennis Rowing 1992
Schroeder Daniel Football 1973
* Schroeder Philip Baseball 1951
Schubring Darin Basketball 1989
* Schuele, M. D. David Wrestling 1934
Schueller, Jr. Louis Rowing 1975
Schultz Dwayne Wrestling 1982
Schultz James Baseball, Football 1952
Schultz William Swimming 1972
Schultz, Ph.D. Thomas Swimming 1957
Schumacher Jerold Cross Country, Track 1993
Schumacher Spencer Track 2001
Schumann Merlin Baseball 1965
Schymanski Jim Football 1973
Scime Joseph Baseball 1983
* Scott Harlo Basketball 1942
Scott, Jr. John Track 1978
Scully John Baseball 1968
Seagrave Loren Hockey 1971
Seamonson Alan Football 1981
Seeber Luther Wrestling 1954
Seelen Michael Rowing 2001
Seemann Cynthia Swimming 1977
Seifert Michael Football 1973
Seis Dean Football 1980
Semandel Kurt Hockey 1989
Servi Jane Track 1986
Severson Peter Football 1982
Sharron Scott Football 1985
Shaughnessy Matthew Football 2008
Shaughnessy Robert Hockey 1973
Sheild Peter Basketball 1980
Sheldon Christine Tennis 1988
Shenkenberg Stephen Rowing 1981
Shepard David Tennis 1958
Shepherd Katie Basketball 1994
Sheppard Mindy Tennis 2001
Shinnick Thomas Football 1971
Shipley Thomas Baseball 1974
Shuchuk Gary Hockey 1990
Sibley John Football Manager 2003
Sickels Robert Soccer 1990
Siebers Schubert Carol Cross Country, Track 1977
* Siefert Charles Basketball 1953
* Silvestri Carl Football 1964
Silvestri Scott Swimming 1993
Simkowski George Football 1952
Simmons John Tennis 1977
Simmons Kenneth Football 1975
Simmons Ryan Football 2002
Simmons Tony Football, Track 1997
Simonson Archie Fencing 1950
Simonson Richard Football 1956
Sims Darryl Football 1984
Skalecki Daniel Baseball 1971
Skaleski Scott Hockey 1994
Smedul Raymond Football 1948
* Smith Andrew Baseball, Basketball 1940
Smith Brian Football 1982
Smith Gerald Swimming 1951
Smith Harold Baseball 1965
Smith Jerome Cross Country, Track 1962
Smith Paul Rowing 1978
Smith William Basketball 1977
Smithback Jack Track 1987
Smrcina Kurt Swimming 1959
Smythe Jon Baseball 1966
Snedden Dennis Hockey 1991
Sobocinski Kristin Volleyball 1994
Sobocinski Philip Football 1966
Solie - Patterson Sue Swimming 1979
Sondrup Ryan Football 1997
Sorce John Baseball 1953
* Soutar Douglas Track 1940
Sowle Kurt Golf 1989
Spellman Eugene Wrestling 1986
Spengler, Jr. David Golf 1984
* Spicuzza Robert Wrestling 1950
Spika Daniel Basketball 1954
Spooner Richard Hockey 2001
Sprague Charles Football 1959
Spytek Fred Baseball 1973
Stacey Maria Swimming 1994
Stack John Basketball 1960
* Staiger, Jr. Frank Football 1950
Stalcup Jerry Football 1959
Stallworth Andrew Track 1975
Standring Paul Football 2007
Stanger Dirk Football 1997
Stanley William Swimming 1951
Starch Ken Football, Track 1975
Stein Lyle Soccer 1978
Steinhauer Gary Golf 1976
Steinhaus Gregg Basketball 1986
* Steinmetz Donald Basketball 1950
Steinmetz, Jr. George Football 1952
Stejskal Dennis Football 1977
Stephens Steven Basketball 1958
* Stephens Thomas Tennis 1943
* Stephenson Edwin Baseball 1922
Stern Bethany Cross Country, Track 2003
Stetson Kenneth Wrestling 1958
Stewart Jon Football 1973
Stiennon Michael Fencing 1972
Stintzi Jim Cross Country, Track 1980
Stitgen Douglas Rowing 1971
Stoker Laura Swimming 1977
Stollenwerk Charles Rowing 1991
Storck John Rowing 1976
* Stouthamer Thomas Golf 1950
Stover Larry Swimming 1969
Stracka Anthony Basketball, Track 1954
Stracka Timothy Football 1982
Strand Melford Baseball 1963
Strey Erica Soccer 1994
* Strickler Palmer Basketball 1946
Striebel Daniel Swimming 1975
Strobel Mark Hockey 1995
Strobel Mike Hockey 1996
Stroede Terence Football 1979
Struckmeyer Kenneth Rowing 1968
Stuart Ann Rowing 1983
Stuessy Linda Basketball 1984
Sturino Jennifer Rowing 1999
Stutz Jack Golf 1979
Subach Mark Football 1982
Suhm Frederick Wrestling 1953
Suits William Football 1960
Sund Michael Baseball 1959
Susa Jon Rowing 1999
* Suter Robert Hockey 1979
Swalve Gary Football 1968
Swanson Eric Swimming 1997
Sweeney Dennis Baseball, Basketball 1967
Sweeney Karen Golf 1986
Sweeney - Perra Elizabeth Volleyball 1987
Sweet Leonard Baseball 1941
Swift Mark Football 1979
Sydnor Eric Football 1986

T

Tack Walter Golf 1971
Taft John Hockey 1977
Taggart Heather Soccer 1991
Tallard Sue Track 1979
Tancill Christopher Hockey 1990
Tanner Susan Swimming 2007
Tasker Sibylle Track 1992
Taulien John Football 1985
Tauscher Mark Football 1999
Taylor Bradley Swimming 1968
Taylor John Swimming 1986
Teetaert John Swimming 1967
Tegan Paul Rowing 1999
* Temp James Baseball, Football 1954
Terrill Joseph Wrestling 2001
Thiel Derek Track 2008
Thomas Annie Basketball 2006
Thomas Gregory Football 1990
Thomas Joseph Football, Track 2006
Thomas Robert Fencing 1961
Thomas Thomas Cross Country 1969
Thomsen Lisa Swimming 1988
Thorne J. D. Baseball 1968
* Thorpe Charles Track 1968
Tietz John Football 1967
Tipple Donald Rowing 1980
* Tipple Richard Rowing 1949
Toepfer James Football 1947
Tomczak Mark Rowing 1972
Tomfohrde David Rowing 1972
Toon, Jr. Al Football, Track 1984
Torhorst Thomas Golf 1965
Torpey Patrick Swimming 2004
Torresani Bob Baseball 1957
Tovey Kendra Rowing 1997
* Towle John Track 1946
Townsend Kenneth Baseball 1956
* Trotta Richard Baseball 1953
Trotter, I I Laurence Rowing 1975
True Stephen Tennis 1973
Tucker John Rowing 1988
Tucker Matthew Rowing 1998
Tymus David Baseball 1964
Tzakis Laura Golf 1997

U

* Uher Otto Rowing 1949
Uihlein Philip Hockey 1972
Uldrich Lisa Rowing 1988
Underwood Peter Football 1987
Underwood Steven Football 1962
Unertl Matt Football 2000
Unger Jeffry Tennis 1969
Unger Michael Swimming 1987
Unke Ronald Baseball 1953
Unverzagt Eric Football 1995
Uphoff Rodney Basketball 1972
Urban James Rowing 1957
Ursin Don Football 1954
Uselding Nathaniel Cross Country, Track 2001
Utech Scott Baseball 1991

V

Van Cleave Julie Rowing 1981
Van Dinter Joey Wrestling 1987
Van Dyke J. Camp Hockey 1964
Van Eerden, Sr. Robert Baseball 1951
Van Gemert Shannon Swimming 1998
* Van Lieshout William Tennis 1976
Vande Zande Chad Football 1988
Vanden Boom Mathew Football 1982
Vander Meulen David Basketball 1961
Vander Velden David Football Manager 1989
Vander Velden Donald Football 1961
Vander Velden Lee Football 1960
Vanderveldt, Jr. James Football 1996
Vandrey Donald Cross Country, Track 1971
Vasquez Athena Softball 2007
Veit Brian Track 1995
Veit Sam Football 1994
Veith Steven Football, Track 1979
Venditti Sarah Cross Country, Track 2004
* Vernon, Jr. Calvin Boxing, Football 1948
Versnik Ronald Football 1982
Verstegen Michael Football 1994
Vesperman Michael Football 1974
Vincent Ronald Hockey 1982
Vincent Troy Football 1991
Vine Jeffrey Football 1979
Vissers Glenn Wrestling 1977
Vitko Peter Rowing 2000
Vivona Brian Basketball 1985
Vogel Dean Rowing 1984
Voigt Katie Basketball 1998
Voigt Stuart Baseball, Football,Track 1970
Voigt Theodore Basketball 1969
von Heimburg Ernest Football 1964
Von Rutenberg William Football 1980
* Voss Donald Football, Track 1952
Vrabec Peter Cheerleading 1975
Vraney Brian Basketball 1998

W

Wade Alan Track 1948
Wagner Carlyle Baseball 1955
Wagner Jeff Football 1988
Wagner Robert Football 1978
Wagner Roderick Rowing 1995
Wagner Stan Baseball 1962
Waite Robert Tennis 1991
Waity Charles Baseball 1946
Wallden Lawrance Golf 1961
Walsh Matthew Hockey 1986
Walter Rebecca Swimming 1986
Walter Theodore Football 1980
Wanta David Wrestling 1986
Ward Thomas Basketball 1953
Warriner Adam Track 1988
* Wartinbee Robert Football 1948
Warzecha Andrew Fencing 1985
Watrud James Football 1977
Watts Richard Wrestling 1973
Watts Thomas Fencing 1969
Webb Sara Rowing 2000
Weber Ellen Swimming 2001
Weber Jeffery Basketball 1987
* Weber Robert Basketball 1954
Weber, M. D. Jan Gymnastics 1970
* Weeks Glenn Cross Country, Track 1950
Wegner Brian Baseball 1987
Weinert James Cross Country, Track 1966
Weisberg Jan Baseball 1962
Weisbrod Gwendolyn Rowing 1990
* Weiske Robert Football 1948
Weiss James Hockey 1964
Welch George Football 1979
Welch Gerald Football 1957
Welhouse Brett Rowing 1991
Welsh Nina Track 1988
Welsh Theran Hockey 1981
Wengler Joseph Gymnastics 1983
Westerman Danny Tennis 2002
Westerman Elizabeth Tennis 2002
Westphal John Football 1981
Weyer Michael Football 2001
Weyker Jeffrey Football 1988
Wheeler Sam Football 1967
Whipple Stephen Track 1967
White Jeffrey Hockey 1984
White Joshua Track 1996
White Robert Tennis 1979
White Stephen Rowing 1989
Whitish Jeremy Rowing 2001
Wieland Andrea Golf 2000
Wieland Kirk Golf 1995
Wiese Thomas Golf 1966
Wigglesworth Richard Cross Country 1956
Wike Timothy Rowing 1989
Wilhelm Steven Basketball 1974
Williams Charles Rowing 1982
Williams Christian Track 2001
Williams Katy Rowing 1999
Williams Scott Rowing 1984
Williams Todd Rowing 1989
Wills Charlie Basketball 2002
Wilms Daniel Rowing 1979
Wilson James Baseball 1988
* Wilson Robert Baseball, Football 1950
Wimmer Christopher Swimming 1993
Wimmer Hugo Football 1952
Wimpress, Jr. James Football 1974
Winchester Brad Hockey 2003
Winchester Gary Hockey 1974
Winckler Robert Football 1982
Winckler Sue Track 1983
Wings David Football 1988
Winn, Jr. Harry Basketball 1966
Wiseman David Boxing 1951
Wissing Thomas Swimming 1959
* Witte Philip Rowing 1958
Witte Willard Rowing 1966
Woerner Patrick Rowing 1999
Wolfe Robert Rowing 1938
* Wolk Frank Baseball 1935
Wolosz Andrea Swimming 1997
Wong-Stetzer Sallie Rowing 1988
Wood Molly Rowing 2001
Woods John Wrestling 1954
Woodward Andrew Football 2009
Wright Christopher Hockey 1973
Wright Randall Football 1983
Wunsch, Jr. Gerald Football 1996

Y

Yahr Cope Kristin Tennis 1988
* Yderstad Charles Football 1950
Yelinek Keith Football Manager 1958
Yocum Chad Football 1995
Young Jack Swimming 1991
Young Scott Football 1995
Yourg Daniel Football 1979
Yttre Andrea Swimming 2001
Zadra Betsy Tennis 1978

Z

Zamzow Thomas Boxing 1953
* Zauft Gibbs Baseball 1943
* Zeiger Richard Basketball 1956
Zeman E. Robert Football 1959
Zeweck John Tennis 1988
Zielinski Richard Rowing 1971
Zillner Frank Swimming 1983
Zinkgraf Gary Basketball 1982
Zirbel Craig Baseball 1980
* Zobel Raymond Cross Country, Track 1946
Zorn, Jr. Willis Basketball 1949
Zorr - Spiegel Cathy Volleyball, Basketball 1980
Zouvas Peter Football 1959
Zriny Brett Rowing 1996
Zubor Mark Basketball 1966
Zupke Michael Rowing 1983
Zussman Alan Honorary
Zydowsky, Jr. Edward Baseball 1973

Back to Top

* - denotes deceased